Sismik Yükseltilmiş Döşeme Ayak Sistemleri

A Sınıfı Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri

 

Sismik Yükseltilmiş Döşeme

Yükseltilmiş döşeme sistemleri çağımızın gereklerine cevap veren bir sistemdir. Çeşitli amaçlarla kullanılan binalarda tadilat, bakım, onarım ve bunun gibi işlemlerde büyük kolaylık ve pratiklik sağlamaktadır. Ayrıca yapıları gereği her türlü açıdan son derece pratik olarak kullanılabilen ürünlerdir.

Yükseltilmiş döşeme sistemleri kullanıcı amaçlarına, yapımında kullanılan malzemelere ve kullanılması gereken yere göre farklı türlerde olabilmektedir. Bu türlerden biri de sismik yükseltilmiş döşeme sistemleridir.

Sismik yükseltilmiş döşeme, modüler, modern ve son derece dayanıklı bir sistemdir. Alt yapının daha fazla yük dayanımı sağlaması sayesinde olası risklere karşı kesin çözüm sunmaktadır. Ayrıca doğal afet durumlarında ya da ortam içindeki cihazlardan kaynaklı yük taşıma konularında son derece güvenilir sistemlerdir.

Dayanıklı, Güvenilir ve Pratik Sistem

Sismik yükseltilmiş döşeme sistemleri son derece pratik ve kolay uygulanabilen sistemlerdir. Bu nedenle uygulama işlemleri hızlı bir şekilde sonlandırılabilmektedir. Tüm bunlarla birlikte depreme karşı oldukça etkili bir koruyucudur. Deprem anında büyük miktarlardaki yükü sorunsuz bir şekilde taşıyabilmektedir. Tüm bunların yanında sahip olduğu özellikleri şu şekilde sıralamak mümkündür:

·         Farklı yüksekliklerde çözüm kolaylığı sağlamaktadır.

·         Estetik açıdan son derece iyi bir çözümdür.

·         Oldukça fonksiyonel bir sistemdir.

·         Yük dayanımı yüksektir.

·         Hızlı ve pratik bir şekilde monte edilebilmektedir.

·         Düşük maliyetlidir.

·         Modern bir görünüme sahiptir.

·         Teknolojik gereklilikleri ve kullanım ihtiyacını karşılar.

Tüm bu özelliklerin yanında Dora Floor’un sunduğu sismik yükseltilmiş döşeme ürünleri yüksek mukavemete sahiptir. Güçlü taşıma kapasitesi ve antistatik fonksiyonu, yüksek stabilite sağlamaktadır. Bu kapsamda ayarlanabilir kaide destekleri ve kuşak takımları bulunmaktadır. Yangın engelleme ve ısıyı blok etme özelliği bulunmaktadır. Bu sayede yangın esnasında kurtarma ve kaçış için yeterli süreyi sağlamaktadır. Çok iyi bir elektrik iletkenliği sağlamaktadır. Hassas elektronik cihazlarla temasta statik elektriğin neden olabileceği Zararları önleyebilmektedir. Ayrıca kirliliğe karşı dayanıklı olup kolayca yıkanabilmektedir.

Tüm bunların yanında ürünün üretiminde kullanılan geri dönüştürülmüş malzemeler sayesinde Dora Floor’un sağladığı ürün %100 çevre dostudur.

Kullanım Alanları

Ürün, sahip olduğu pek çok özellik nedeniyle son derece önemli alanlarda kullanılabilmektedir. Özellikle depreme ve yangınlara karşı dayanıklı olması nedeniyle bazı alanlarda özellikle tercih edilmektedir. Bu alanları şu şekilde sıralamak mümkündür:

·         Veri merkezleri

·         Data odaları

·         UPS odaları

·         Akü odaları

Bunlar gibi ağır yüklerin bulunduğu odaları korumak adına oldukça güvenilir sistemlerdir. Bu sistemlerin en kaliteli ve güvenilir çalışmalarla sizlere buluşması adına Dora Floor hizmetinizdedir.

 


01

Yüksek Mukavemet ve Stabilite

Güçlü taşıma kapasitesi ve antistatik fonksiyonu, ayarlanabilir kaide destekleri ve kuşak takımları ile yüksek stabilite sağlar.

02

Yeşil ürün

Ürünümüz %100 çevre dostudur. Panellerimizin üretiminde geri dönüştürülmüş malzeme kullanılmaktadır. Kaliteli galvanizli çelik ve toksik olmayan su bazlı yapıştırıcı kullanılarak uygulama yapılır.

03

Yüksek Yangın Dayanımı

Yangın engelleme ve ısıyı bloke etme özelliğinden dolayı kurtarma ve kaçış için yeterli süre sağlar. Kalsiyum Sülfat panellerde ısı 1440 ℃ ye kadar çıkabilir. A1 sınıfı yangın dayanımı sağlar.

04

Elektriksel İletkenlik

1x106 ~ 1x1010Ω anti-statik indeksi ile çok iyi elektrik iletkenliği sağlar. Hassas elektronik cihazlarla temasta statik elektrikten kaynaklı zararları önleyebilr. Kirliliğe dayanıklı olup kolayca yıkanabilir.